macOS, iPadOS i iOS

Innowacyjny model wdrażania i zarządzania

bussines-mac

Dzięki temu pracownicy mogą w sposób samodzielny przygotować swoje urządzenia do pracy.

Proces konfiguracji i wdrażania iPhone'a, iPada i Maca w organizacji jest niezwykle prosty i intuicyjny

iPad_Hero_4-up

macOS, iPadOS i iOS umożliwią całkowitą automatyzację procesu przygotowań nowych urządzeń do pracy.

Jest to możliwe dzięki usłudze Apple Business Menagera, które ułatwia automatyzacje rejestru urządzeń, wdrażanie treści oraz delegowanie uprawnień administracyjnych.

Jak i również, rozwiązaniom do zarządzania urządzeniami mobilnymi (Mobile Device Management, MDM), dzięki którym zespół IT ma możliwość skonfigurowania wszystkich urządzeń w firmie i zarządzania nimi.

Co zyska organizacja?

Wsparcie dla działu IT, który w sposób szybki i prosty umożliwi pracownikom bezproblemowe korzystanie z urządzeń Apple.

Jakie obszary powiązane są z procesem wdrażania i zarządzania dla urządzeń macOS, iPadOS i iOS?

Apple Business Manager w zakresie rejestru urządzeń. Umożliwia to szybsze i łatwiejsze wdrożenie urządzeń w danym przedsiębiorstwie, dzięki dokonaniu automatycznej rejestracji w rozwiązaniu MDM organizacji.

Dystrybucja treści, w łatwy sposób firma jest w stanie rozdystrybuować aplikacje i książki hurtowo w ramach swojej struktury, dzięki dostępnej w portalu Apple Business Manager , sekcji Aplikacje i książki

Jeden z ważniejszych aspektów – ochrona danych firmowych. macOS i iOS są to systemy bezpieczne. Sprzęt dostarczany przez Apple może w bezpieczny sposób korzystać z firmowych usług sieciowych oraz chronić dane organizacji zarówno w spoczynku, jak i w czasie przesyłania.

Konfiguracja i zarządzanie nią. Dzięki profilom konfiguracyjnym proces skonfigurowania urządzeń odbywa się w sposób automatyczny i możliwe jest jej wykonanie praktycznie bez fizycznej interakcji z urządzeniami.

A także aktualizacje oraz modernizacja. Dzięki bezpłatnym uaktualnieniom oprogramowania, które dostarcza Apple, możliwe jest zabezpieczenie urządzeń, optymalizacja sprzętu oraz ochrona przed pojawiającymi się zagrożeniami. Systemy iOS i macOS dają tę możliwość, iż użytkownicy mogą w łatwy sposób, samodzielnie konfigurować oraz aktualizować swoje urządzenia.

MDM, czyli dać jabłko i zjeść jabłko

W dzisiejszym świecie, dynamika zmian i postęp technologiczny, umożliwiły nam pracę prawie w każdym miejscu na świecie. Nowoczesne urządzenia przenośne i narzędzia pozwalające na szybki dostęp do treści, podnoszą efektywność codziennie wykonywanych obowiązków.

Zespoły IT natomiast, mają do dyspozycji szereg rozwiązań, które umożliwiają nadzór nad urządzeniami różnych systemów operacyjnych, udostępnianymi treściami i identyfikacją z poziomu jednego, zunifikowanego pulpitu. Mobile Device Management to podejście zapewniające ochronę treści firmowych, dając jednocześnie przestrzeń na dane prywatne (gdzie administratorzy nie mają wglądu), szybką reakcję w razie sytuacji kryzysowych oraz minimalny, a nawet zerowy kontakt z użytkownikiem końcowym.

jamf-logo-34 (1)

Jamf

Jamf, podobnie jak inTune i WS1, jest komplementarnym narzędziem do administracji flotą urządzeń mobilnych, jednak w odróżnieniu od kolejnych na liście specjalizuje się w nadzorowaniu wyłącznie urządzeń Apple. W zależności od potrzeb, możemy dostosować całe środowisko i wybrać pomiędzy: rozwiązaniem dla małych i średnich firm – JamfNow, średnich i dużych, złożonych organizacji – JamfPro, rozwiązaniem dla jednostek edukacyjnych – JamfSchool oraz menadżera tożsamości – JamfConnect i systemu zabezpieczeń ‘końcówek’ – JamfProtect. Dodatkowo istnieje możliwość integracji Jamf z narzędziem inTune. Gdy narzędzie Jamf Pro jest zintegrowane z usługą Intune, można za pośrednictwem usługi Azure AD synchronizować dane spisu z urządzeń z systemem macOS z usługą Intune. Administratorom umożliwia to egzekwowanie zasad dostępu warunkowego EMS na wszystkich urządzeniach, z których korzystają ich użytkownicy - komputerach PC, urządzeniach mobilnych i komputerach Mac.

Obsługiwane platformy: iOS/ iPadOS/ MacOS/ tvOS

Microsoft (1)

InTune

Microsoft Intune to usługa chmurowa, której głównym celem jest zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM, mobile device management) i zarządzanie aplikacjami mobilnymi (MAM, mobile application management). Pozwala kontrolować sposób używania w organizacji urządzeń, w tym telefonów komórkowych, tabletów i laptopów. Umożliwia również konfigurowanie określonych zasad w celu kontrolowania aplikacji. Ponadto usługa Intune umożliwia osobom w organizacji korzystanie z ich osobistych urządzeń w celach służbowych. Rozwiązanie est częścią pakietu Enterprise Mobility + Security (EMS) firmy Microsoft. Integruje się z usługą Azure Active Directory (Azure AD), co umożliwia kontrolowanie, kto i do czego ma dostęp. Integruje się także z usługą Azure Information Protection w celu zapewnienia ochrony danych.

Obsługiwane platformy: iOS/ iPadOS/ MacOS, Windows, Android

VMW_09Q3_LOGO_Corp_K-1 (1)

VMware WorkspaceOne

Workspace ONE nie dyktuje, jakie platformy wdrożyć w Twoim środowisku. Obsługuje wszystkie urządzenia - od stacjonarnych systemów operacyjnych po mobilne, a nawet urządzenia typu wearables i stacje robocze do grafiki 3D. A wszystko to dostępne tak samo dla urządzeń służbowych, jak i prywatnych. Workspace ONE oddaje w ręce pracowników możliwość wyboru poziomu wygody, dostępu, bezpieczeństwa i zarządzania, który jest odpowiedni dla ich stylu pracy.

Obsługiwane platformy: iOS/ iPadOS/ MacOS/ tvOS , Windows, Windows CE/ Mobile, Android, ChromeOS, Rugged

Dowiedz się więcej o systemach macOS, iPadOS i iOS.

Zapewnij pracownikom najlepsze możliwe doświadczenia podczas użytkowania produktów Apple!

Zapisz się do naszego newslettera

Bądź zawsze na bieżąco!    Administratorem danych osobowych gromadzonych z wykorzystaniem formularza jest A.P.N. Promise S.A. Podane przez Ciebie dane będą przetwarzane w zakresie niezbędnym do podjęcia kontaktu lub realizacji określonego żądania zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b RODO lub w przypadku wyrażenia zgody na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO w celu dostarczenia treści marketingowych środkami komunikacji elektronicznej lub za pomocą urządzeń telefonicznych. Wszelkie informacje w zakresie przetwarzania podanych przez Ciebie w formularzu danych oraz posiadanych uprawnieniach znajdziesz w Polityce prywatności lub uzyskasz kontaktując się z osobą odpowiedzialną za ochronę danych osobowych na iodo@promise.pl. Kliknij i dowiedz się więcej jeżeli informacje podane powyżej nie są dostatecznie jasne!